Z czego zrobić elewację?

 ›  › Z czego zrobić elewację?

Materac memo star

Z czego zrobić elewację?

Z czego zrobić elewację?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Z czego zrobić elewację?

Każdy kto buduje bądź planuje zbudować dom z pewnością zastanawia się nad tym, z jakiego materiału ma być wykonana elewacja. Do wyboru są między innymi ceramiczne cegły elewacyjne, cegły klinkierowe oraz wapienno-piaskowe.

Wykonanie elewacji takimi materiałami warto uwzględnić już podczas projektowania konstrukcji domu, ponieważ najłatwiej jest wymurować taką elewację w sytuacji, gdy ściany są trójwarstwowe, a zewnętrzna ściana jest jednocześnie elewacją. Cegły licowe oraz klinkierowe charakteryzują się przede wszystkim małą nasiąkliwością, a więc są tym samym bardzo odporne na złe warunki atmosferyczne, a ponadto nie zmieniają koloru pod wpływem światła i co najważniejsze są niepalne. Do produkcji tego rodzaju cegieł wykorzystywane są przede wszystkim wysokiej jakości gliny, które są odpowiedni sezonowane. Oba rodzaje cegieł mogą być szkliwione bądź angobowane.

Cegły z naturalnych surowców, takich jak wapno i piasek, czyli silikaty często mają powierzchnię o fakturze, która przypomina łupany kamień. Cegły takie mogą być białe bądź barwione. Warto pamiętać także o tym, że białe cegły można malować, a ostateczny kolor ścian silikatowych ustala się dopiero po około roku od wymurowania. Warto pamiętać także o tym, że ściany wykonane z silikatu są niepalne, a cegły tego rodzaju idealnie nadają się do murowania ścian konstrukcyjnych, wznoszenia ścianek działowych oraz fundamentowych.

Najpopularniejsze jest murowanie jednoetapowe, do którego stosuje się zaprawy „dwa w jednym”, które umożliwiają jednoczesne murowanie ściany i jej spoinowanie. Spoiny, jakie powstają pomiędzy cegłami wypełnia się zaprawą, a następnie od strony zewnętrznej nadaje się im odpowiedni kształt w zależności od tego, jak ma wyglądać ściana. Taki sposób murowania ścian pozwala zdaniem specjalistów na znaczną oszczędność czasu, co jest dużą zaletą.

Podobne artykuły o budownictwie i nieruchomościach:

Z czego zrobić elewację? Reviewed by on poniedziałek, Grudzień 3rd, 2018 .

Z czego zrobić elewację? Każdy kto buduje bądź planuje zbudować dom z pewnością zastanawia się nad tym, z jakiego materiału ma być wykonana elewacja. Do wyboru są między innymi ceramiczne cegły elewacyjne, cegły klinkierowe oraz wapienno-piaskowe. Wykonanie elewacji takimi materiałami warto uwzględnić już podczas projektowania konstrukcji domu, ponieważ najłatwiej jest wymurować taką elewację w sytuacji,

ABOUT AUTHOR /