Tynkowanie ścian

 ›  › Tynkowanie ścian

Materac memo star

Tynkowanie ścian

Tynkowanie ścian
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Tynkowanie ścian

Jednym z najważniejszych elementów, które nadają estetyką wnętrzom domu są z całą pewnością gładkie ściany. Jeszcze parę lat temu na polskim rynku nie było praktycznie żadnych materiałów przeznaczonych do „ceklowania”, natomiast w dzisiejszych czasach, gładkie ściany są praktycznie standardem, który obowiązuje praktycznie na każdej budowie i w każdym mieszkaniu. Osoby, które remontują mieszkanie czy dom i marzą o gładkich ścianach, najczęściej poszukują niedrogich materiałów, które są stosunkowo łatwe w nałożeniu i charakteryzują się dużą plastycznością oraz łatwością szlifowania bądź nawet jego brakiem. Dla wielu osób ważne jest także to, aby materiał ten był wydajny, pozwalając tym samym na zmniejszenie kosztów remontu.

Warto pamiętać o tym, że podłoże, na którym ma być położony tynk powinny być czyste, zwarte, jednorodne, a także muszą być równomiernie chłonne i nie powinny znajdować się na nich żadne wykwity. Jeżeli tynk ma być położony na silnie chłonną powierzchnię, to najpierw trzeba go zagruntować odpowiednią emulsja gruntującą. Ważne jest także to, że przed tynkowaniem powinny być zakończone wszystkie prace stanu surowego, do których należą podtynkowe roboty instalacyjne, zamurowane zostać powinny przebicia i brudy, a także osadzone ościeżnice okienne oraz drzwiowe. Należy pamiętać także o tym, że tynkowanie ścian można rozpocząć dopiero wtedy, gdy temperatura powietrza i podłoża jest wyższa niż +5 stopni Celsjusza. Pod żadnym pozorem nie wolno tynkować zamarzniętych powierzchni. Ważne jest także to, aby podczas wiązania oraz dojrzewania zaprawy tynkarskiej temperatura nie była niższa niż 0 stopni. Powierzchnia, na której nakładany będzie tynk powinna być przede wszystkim równa, co pozwoli uniknąć nadmiernego pogrubiania powierzchni tynku.

Podobne artykuły o budownictwie i nieruchomościach:

Tynkowanie ścian Reviewed by on poniedziałek, Grudzień 3rd, 2018 .

Tynkowanie ścian Jednym z najważniejszych elementów, które nadają estetyką wnętrzom domu są z całą pewnością gładkie ściany. Jeszcze parę lat temu na polskim rynku nie było praktycznie żadnych materiałów przeznaczonych do „ceklowania”, natomiast w dzisiejszych czasach, gładkie ściany są praktycznie standardem, który obowiązuje praktycznie na każdej budowie i w każdym mieszkaniu. Osoby, które remontują mieszkanie

ABOUT AUTHOR /