Giełdy na świecie

 ›  › Giełdy na świecie

Łóżko kontynentalne sembella

Giełdy na świecie

Giełdy na świecie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Polska miała swego czasu ogromny problem z inflacją. W latach 90-tych wskaźnik inflacji był bardzo wysoki ze względu na zmiany ustrojowe i gospodarcze. W dzisiejszych czasach kiedy Polska należy do Unii Europejskiej i chce wstąpić do erm2 nie ma mowy, żeby wskaźnik inflacji był wyższy niż w krajach starej UE. Nie każdy wie co to erm2, ponieważ nie często słyszy się o Mechanizmie Kursów Walutowych.

Bardzo dużym zainteresowaniem w Polsce cieszy się temat emerytur. System emerytalny jest bardzo dobrze skonstruowany, ale widoczne są w nim luki. Ważne są emerytury mundurowe oraz emerytury pomostowe. Policja i wojsko zawsze mieli prawo do wcześniejszej emerytury, zaś nauczyciele, górnicy chcąc szybciej przejść na emeryturę zgłaszali się o emerytury pomostowe. Emerytury mundurowe zazwyczaj były dostępne po 15 latach pracy.

Coraz większą uwagę poświęca się ochronie środowiska i zanieczyszczeniu powietrza. W sejmie weszła w życie ustawa kominowa, która ogranicza emisję CO2 do powietrza. Pomysłów na zmniejszenie zanieczyszczenia jest wiele, ale najlepsze są elektrownie jądrowe produkujące wiele energii, przy małym zanieczyszczeniu. Oczywiście ktoś może mieć pomysł na biznes i dla niego zielona rewolucja w produkcji wierzby opałowej może przynieść fortunę. Ustawa kominowa bardzo komplikuje sprawy energetyki w Polsce. Polska jako średnio rozwinięty kraj nie inwestuje w elektrownie jądrowe. Z dniem wejścia ustaw rozpoczęła się zielona rewolucja na drzewa, które dają dużo energii przy spalaniu. Pola uprawne wierzby to dobry pomysł na biznes.

Transport w Polsce wymaga wielu modernizacji. Kiedyś dworzec PKP był bardzo popularnym miejscem, ponieważ dużo podróżowało się pociągami. W Polsce powinna nastąpić prywatyzacja kolei, ponieważ usługi świadczone przez PKP są na niskim poziomie. Podczas kryzysu ceny aut używanych wzrosły, dlatego ludzie znowu zaczęli podróżować pociągami. Opinie na temat podróży kolejowych są różne, jednak dworzec PKP znowu stał się oblegany ze względu na ceny paliw. Podwyżka ceny aut używanych ma znaczący wpływ na zainteresowanie koleją. Podróże koleją są stosunkowo najtańsze, jednak w Polsce mimo wszystko powinna nastąpić prywatyzacja kolei, przynajmniej ze względu na czas podróży.

Podobne artykuły o budownictwie i nieruchomościach:

Giełdy na świecie Reviewed by on środa, Wrzesień 5th, 2018 .

Polska miała swego czasu ogromny problem z inflacją. W latach 90-tych wskaźnik inflacji był bardzo wysoki ze względu na zmiany ustrojowe i gospodarcze. W dzisiejszych czasach kiedy Polska należy do Unii Europejskiej i chce wstąpić do erm2 nie ma mowy, żeby wskaźnik inflacji był wyższy niż w krajach starej UE. Nie każdy wie co to

ABOUT AUTHOR /