Dobór mebli i różne inne rozwiązania przydatne w urządzaniu garderoby

 ›  › Dobór mebli i różne inne rozwiązania przydatne w urządzaniu garderoby

Pozostałe

Dobór mebli i różne inne rozwiązania przydatne w urządzaniu garderoby

Dobór mebli i różne inne rozwiązania przydatne w urządzaniu garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pomieszczenie, w którym umieszczamy wszystkie swoje rzeczy. Wcale nie musi być nią wielki pokój, by utrzymać tam właściwy porządek. Sprawdzi się ona jednakowo dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w innym pokoju. Możemy garderobę wówczas oddzielić drzwiami przesuwnymi od pomieszczenia i wciąż będzie ona bardzo dobrze spełniać swoją funkcję.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie wyglądać nasza garderoba, uzależnione jest głównie od tego, co będziemy w niej przechowywać. W zależności od rodzaju posiadanych ubrań, powinniśmy podjąć decyzję, czy w naszych meblach powinno znajdować się dużo drążków na wieszaki, szuflad bądź może półek. Dobrze jest także zastanowić się czy potrzebujemy więcej miejsca na różne urządzenia, jak np. żelazko lub deska do prasowania.

Gdy mamy niewiele przestrzeni na garderobę, świetnym wyborem będzie nabycie szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zmaksymalizować przestrzeń zarówno na nasze ubrania i przeróżne dodatki. Bardzo dobrą decyzją są meble na wymiar firmy Komandor, która znana jest z pojemnych szaf ubraniowych. Pojemna szafa narożna także jest doskonałą decyzją i zwiększy miejsce na swoją odzież.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Warto też wstawić do Twojej garberoby drzwi przesuwne, nawet jeśli jest to osobny pokój. Umożliwi to powiększenie dostępnej powierzchni użytkowej. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest konieczna do uchylenia klasycznych drzwi. Możemy zdecydować się na gotowe rozwiązania lub na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. poprzez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Urządzając garderobę należy mieć na uwadze, że dobór odpowiednich mebli nie wystarczy. Należy zadbać również o oświetlenie. Niezwykle ważne jest, aby promienie światła docierały do wszelkich półek, a także zakamarków. W przypadku niemałych przestrzeni musimy skupić się również na oświetleniu punktowym, iż oświetlenie ogólne może nie wystarczyć do zapewnienia odpowiedniej ilości oświetlenia. Z ekonomicznego punktu widzenia bardzo dobrym wyborem będą LED-y. Nie tylko wykorzystują one najmniej energii, ale dostępne są różne rozwiązania, które sprawiają, że można zamontować je w dowolnym miejscu.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie powinno brakować także odpowiedniego lustra. Bardzo duża tafla nie tylko pomoże powiększyć optycznie pomieszczenie, ale również umożliwi nieograniczone oglądanie się w trakcie wybierania ubrań. Gdy Twoja garderoba jest nieduża, dobrze jest wybrać lustro wiszące. Świetnym wyborem będzie także wybór szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.

Podobne artykuły o budownictwie i nieruchomościach:

Dobór mebli i różne inne rozwiązania przydatne w urządzaniu garderoby Reviewed by on niedziela, Kwiecień 26th, 2020 .

Jak urządzić garderobę?Garderoba to pomieszczenie, w którym umieszczamy wszystkie swoje rzeczy. Wcale nie musi być nią wielki pokój, by utrzymać tam właściwy porządek. Sprawdzi się ona jednakowo dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w innym pokoju. Możemy garderobę wówczas oddzielić drzwiami przesuwnymi od pomieszczenia i wciąż będzie ona bardzo dobrze spełniać swoją funkcję. Jak urządzić

ABOUT AUTHOR /