Dachówki ceramiczne

 ›  › Dachówki ceramiczne

Materac memo star

Dachówki ceramiczne

Dachówki ceramiczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dachówki ceramiczne

Zdaniem specjalistów jednym z najlepszym i zarazem najdroższych materiałów na pokrycie dachu są dachówki ceramiczne. Tego rodzaju dachówki doskonale pasują przede wszystkim do budynków o tradycyjnej architekturze. Ważne jest także to, że tego rodzaju dachówki pasują praktycznie do wszystkich rodzajów elewacji, a najbardziej do tynkowych bądź drewnianych. Ponadto dachówki ceramiczne niezwykle ładnie komponują się z elementami wykonanymi z kamienia, a także z cegłę klinkierową bądź płytkami, które imitują właśnie takie cegły. Warto pamiętać także o tym, że dachówki ceramiczne najlepiej wyeksponowane będą na dachach, których połacia mają nachylenie około 45 stopni.

Najtrudniejszymi do ułożenia spośród dachówek ceramicznych są z całą pewnością dachówki mini-mniszka, które zdaniem dekarzy układa się bardzo mozolnie, dlatego też do ich montażu najlepiej jest zatrudniać najlepszych fachowców, którzy już zetknęli się z tego rodzaju dachówkami. Zaletą dachówek ceramicznych jest z całą pewnością to, że praktycznie nie wymagają one żadnych zabiegów konserwacyjnych. Dachówki naturalne, które nie są powleczone angobą bądź szkliwem można jednak zaimpregnować, co pozwoli zmniejszyć ich chłonność.

Warto pamiętać także o tym, że dachówki ceramiczne są podatne na porastanie glonami niewiele bardziej niż pokrycia dachowe innego rodzaju. Naturalna ceramika ma porowatą strukturę, co w znacznym stopniu ułatwia glonom ich zakotwiczenie. Szczególnie często zielenieją dachy stojące blisko lasów oraz w niezbyt przewiewnych miejscach. Dobrym sposobem na pleśnienie oraz porosty są paski bądź druty z miedzi lub cynku, które montuje się przy kalenicy dachy, na każdej z jego połaci. Warto pamiętać o tym, że metoda ta może być stosowana wyłącznie jako zabieg profilaktyczny, a nie oczyści się w ten sposób dachu, który już został porośnięty glonami.

Podobne artykuły o budownictwie i nieruchomościach:

Dachówki ceramiczne Reviewed by on poniedziałek, Grudzień 3rd, 2018 .

Dachówki ceramiczne Zdaniem specjalistów jednym z najlepszym i zarazem najdroższych materiałów na pokrycie dachu są dachówki ceramiczne. Tego rodzaju dachówki doskonale pasują przede wszystkim do budynków o tradycyjnej architekturze. Ważne jest także to, że tego rodzaju dachówki pasują praktycznie do wszystkich rodzajów elewacji, a najbardziej do tynkowych bądź drewnianych. Ponadto dachówki ceramiczne niezwykle ładnie komponują

ABOUT AUTHOR /