Budujemy dom

 ›  › Budujemy dom

Materac memo star

Budujemy dom

Budujemy dom
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Budujemy dom

Dom murowany to dom, którego ściany konstrukcyjne są murowane, ponadto dom taki ma zazwyczaj drewniany dach.

Budując dom należy pamiętać o tym, że ściany zewnętrze oraz wewnętrzne muszą być wytrzymałe, czyli charakteryzować się odpowiednią nośnością, która pozwoli utrzymać strop oraz dach domu. Zewnętrzne ściany domu powinny dodatkowo chronić przed zimnem, wilgocią, deszczem, śniegiem, a także przed hałasem dochodzącym z zewnątrz. W dzisiejszych czasach budowlańcy ogromną wagę przywiązują do ograniczenia energii potrzebnej do ogrzania domu, dlatego też coraz częściej buduje się takie ściany, które mają doskonałą izolacyjność cieplną. Zdaniem specjalistów niezwykle ważne jest także to, aby ściany domu miały dobrą akumulacyjność cieplną. Murowane ściany gromadzą w sobie ciepło, a w sytuacji, gdy na zewnątrz jest zimną bądź nastąpi awaria ogrzewania, to ściany powoli oddają gromadzone regularnie ciepło.

Dzięki temu, że na rynku budowlanym dostępnych jest wiele nowoczesnych materiałów, które charakteryzują się lekkością oraz dobrymi parametrami cieplnymi, coraz częściej powraca się do budowania ścian jednowarstwowych, których grubość nie przekracza zazwyczaj 50 centymetrów. Jednak obecnie najpopularniejsze są ściany dwuwarstwowe, które pokrywane są cienkowarstwowymi tynkami, stanowiącymi doskonałą izolację cieplną.

Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do budowania ścian domu są cegły powstałe z wypalonej w wysokiej temperaturze gliny, z których można zbudować także stropy, słupy oraz wszelkiego rodzaju sklepienia i łuki. Szybciej jednak buduje się dom z większych elementów, takich jak bloczki i pustaki wykonane na przykład z ceramiki, betonu komórkowego czy też silikatów. Warstwę cieplną, która tworzy izolację domu wykonuje się zazwyczaj z wełny mineralnej bądź styropianu.

Podobne artykuły o budownictwie i nieruchomościach:

Budujemy dom Reviewed by on poniedziałek, Grudzień 3rd, 2018 .

Budujemy dom Dom murowany to dom, którego ściany konstrukcyjne są murowane, ponadto dom taki ma zazwyczaj drewniany dach. Budując dom należy pamiętać o tym, że ściany zewnętrze oraz wewnętrzne muszą być wytrzymałe, czyli charakteryzować się odpowiednią nośnością, która pozwoli utrzymać strop oraz dach domu. Zewnętrzne ściany domu powinny dodatkowo chronić przed zimnem, wilgocią, deszczem, śniegiem,

ABOUT AUTHOR /