Budowa domów drewnianych i szkieletowych

 ›  › Budowa domów drewnianych i szkieletowych

Sembella memo star

Budowa domów drewnianych i szkieletowych

Budowa domów drewnianych i szkieletowych
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Nowoczesne budownictwo

Budowa domu jest zazwyczaj największą inwestycją finansową w życiu Polaka. Zgodnie z naszą tradycją budujemy domy podpiwniczone, solidne, z bardzo dużą ilością betonu i żelaza. Stawiamy na jakość i wytrzymałość materiałów budowlanych. Przekonania są takie, że im więcej włożymy w dom tym lepiej, ponieważ buduje się go zazwyczaj raz na całe życie i przekazuje się go pokoleniom. Tradycyjna budowa domów polegała także na sezonowaniu poszczególnych etapów budowy, poprzez co cały proces budowy ciągnął się latami. W jednym roku budowano fundamenty, następnie mury, w następnym strop, kolejno kondygnacje, dach. Mury i dach musiały odczekać dany okres czasu, aby mogły się odpowiednio ułożyć.

Powoli odchodzi się od tradycyjnych metod budowania domów. Nowoczesna stała się w ostatnich latach budowa domów drewnianych i szkieletowych. Koszt domu drewnianego i domu z pustaków jest podobny. Inaczej wygląda sprawa z ogrzewaniem i utrzymaniem ciepła. Dom murowany wolniej się nagrzewa, ale też wolniej oddaje to ciepło. W przypadku domów drewnianych ogrzanie następuje bardzo szybko, ale też szybciej się je traci. Niezaprzeczalnie pozytywnym aspektem budowania domów drewnianych szkieletowych jest czas ich realizacji. Już w zaledwie kilka miesięcy od wybudowania fundamentów można się do takiego domu wprowadzić i zamieszkać w nim. Budowa rozpoczyna się w ten sam sposób co w tradycyjnym budownictwie, czyli od fundamentów. Następnie firmy dostarczają gotowe elementy tzn.ściany, często otynkowane, gotowe do malowania. Dach jest podwieszany, gotowy. Cała budowa trwa zaledwie kilka miesięcy.

Podobne artykuły o budownictwie i nieruchomościach:

Budowa domów drewnianych i szkieletowych Reviewed by on piątek, Wrzesień 15th, 2017 .

Nowoczesne budownictwo Budowa domu jest zazwyczaj największą inwestycją finansową w życiu Polaka. Zgodnie z naszą tradycją budujemy domy podpiwniczone, solidne, z bardzo dużą ilością betonu i żelaza. Stawiamy na jakość i wytrzymałość materiałów budowlanych. Przekonania są takie, że im więcej włożymy w dom tym lepiej, ponieważ buduje się go zazwyczaj raz na całe życie i

ABOUT AUTHOR /